Sıkıntıda olanlar için VEMEN YETTEKILLÂHE - Arapgir Forum

Sanma ki Dert Sadece Sende Var… Sende ki Derdi Nimet Sananlar da Var… Derdimi Dinledim, Derdimden iğrendim… Onun Derdini Gördüm, Derdime İmrendim… Ömür Dediğin Üç Gündür, Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür, O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür, O Da Bugündür…

Geri git   Arapgir Forum >
Dini Bölüm
> Duâ

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 09-02-2012   #1
şükran teyze
Forum Sultanı
şükran teyze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Son Yolun Yolcusu
Üye No : 1291
Konular: 580
Tecrübe Puanı: 24
Rep Puaný : 1385
Rep Derecesi : şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of
Dua: 18
275 Mesajına 189 Dua Aldı
Yeni Sıkıntıda olanlar için VEMEN YETTEKILLÂHE

VEMEN YETTEKILLÂHE

Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim.

Vemen yettekıllahe yec’âllehu mahracen ve yerzukhu min haysu lâ yahtesib. Ve men yetevekkel alAllâh i fehuve hasbuh.

Anlamı:

Kim Allâh için korunanlardan olmuşsa, Allâh da ona bir çıkış noktası verir. Ve ona umut etmediği yerden hesabsız rızık verir. Kim Allâh ’a tevekkül ederse, Allâh ona yeter.

Bilgi:

Ebû Zerr’i Gıfârî radıya’llahu anh, Efendimiz Rasûlullah aleyhi’s-selâm’ın şöyle buyurduğunu nakletmiş bizlere:

-Şüphesiz bir âyet biliyorum ki, insanlar buna sarılsaydı, onlara yeterdi.’

Ve İbn-i Abbas radıya’llahu anh da açıklamasını naklediyor Rasûlullah salla’llahu aleyhi ve sellem’in:

-(âyeti okuduktan sonra) hem dünyanın şüphe ve sıkıntılarından, hem ölümün sıkıntılarından hem de kıyâmet gününün sıkıntılarının şiddetinden kurtuluş’tur bu âyetle amel etmek.’

Bizim çok tesbitlerimiz olmuştur bu âyet-i kerîmenin faydaları hakkında.

Sıkıntıda olan, işsiz kalan, tehlikeli durumlarla karşılaşan kişiler şayet günde bin defa veya daha fazla olarak bu âyet-i kerîmeyi okurlarsa, en kısa zamanda selâmete çıkarlar.

İşsiz, borçlu, aile içi sorunları olan kişilere kesinlikle bu âyeti okuyarak istifade etmelerini tavsiye ederiz.

Ahmed Hulusi

şükran teyze isimli Üye şu an Çevrimdışı durumdadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-02-2012   #2
şükran teyze
Forum Sultanı
şükran teyze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Son Yolun Yolcusu
Üye No : 1291
Konular: 580
Tecrübe Puanı: 24
Rep Puaný : 1385
Rep Derecesi : şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of şükran teyze has much to be proud of
Dua: 18
275 Mesajına 189 Dua Aldı

Bismillahirrahmanirrahim.

Vemen yettekıllahe yec’âllehu mahracen ve yerzukhu min haysu lâ yahtesib.
Ve men yetevekkel alAllâh i fehuve hasbuh.
şükran teyze isimli Üye şu an Çevrimdışı durumdadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
icin , olanlar , sikintida , vemen , yettekillÂhe

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil